avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate AnaMariaCostea

Activitate AnaMariaCostea

Sau puteti sa imi aratati va rog/sau sa ma indrumati ca sa gasesc ,articolul din codul penal unde este mentionat acest lucru ,ca este legal sa o tina confiscata atata timp?
Mi se pare deplasat ,sa tina masina dat fiind ca s-a facut tot ce s-a cerut foarte repede+faptul ca a cooperat ..
Multumesc !:)
Stiti cumva cat timp mai au voie cei de la Politie sa tina masinca confiscata?
Buna ziua!Am si eu o problema si as dori daca se poate sa ma ajutati.Am o cunostinta care a fost prinsa cu 200 de cartoane de tigari in oras cand incerca sa le vanda.Politistii de frontiera l-au retinut pentru declaratii,i-au confiscat masina dar si marfa,iar la finalul declaratiilor i-au dat de platit un prejudiciu imens.

Intrebarea mea este urmatoarea: Dat fiind faptul ca persoana a colaborat si nu s-a opus cu nimic ,a platit prejudiciul ...mai pe scurt a facut tot ce i s-a spus sa faca...de ce nu poate sa ia masina confiscata inapoi? Tin sa mentionez ca acest lucru s-a intamplat pe data de 29 oct.2015,si iata suntem in 17 nov.si masina se afla inca la politie....?

Va multumesc frumos ! V-as si fi recunoscatoare daca ati putea sa ma ajutati cu un raspuns si daca este posibil sa imi si aratati articolul de lege prin care se dovedeste ca este legal ca masina sa se afle in posesia politiei/sau nu.

Cu stima si respect,
Ana Maria Costea