avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Activitate alexbujie

Activitate alexbujie

de ce credeti dumneavoastra ca nu sunt dispus unui dialog si ca doar vroiam sa ai fac rau acelui patron? daca dumneavoastra duceti masina intr-un service si sunteti tratat urat si va injura si va ameninta ce faceti? si da eu m-am simtit in pericol pentru ca era foarte agresiv...
nu vreau banii sau altceva de la acel patron
sa nu ma intelegeti gresit
buna seara, acel service are in curte reparatii audo,dezmembrari auto, magazin piese auto, si o spalatorie cred ca lucreaza cu mai multi producatorii... acel deviz mi sa dat prima data cand am scos masina farmata din curte (FARA AMBREIAJ) si aceel deviz era doar semnat de o fata de acolo din birou fara nici o stampila si fara sa semnez si eu acolo e si greseala mea pt ca a 2 oara can am dus masina sa o repare patronu mi-a cerut acel deviz sa imi faca altul si io i lam dat cu devizul acela trebuia sa ma duc la anaf...ambreiajul nu este cu masa dubla dar eu am cerut ca masina sa fie reparata cat mai repede si eu au zis ca au pe stoc un kit sh la un pret bun am lasat masina acolo si au zis sa vin a 2 zi cand mam dus ei tocmai dateau masina jos de pe elevator si au zis "hai urcate si dai o cheie" mam urcat si nu intra deloc in viteza si au ramas " socati" dupa au incepu sa zica a pai tu mai ai si pompa ambreiaj si nu ai zis ca vrei sa o schimbi si pe aia a umblat putin pe la pedala si a inceput sa se intareasca foarte putin pedala si intra fortata au pus si pompa si pedala de ambreiaj si acum se aude un zgomot cand calc pedala de ambreiaj inginerul de acolo a zis ca e rulmentul ca trebuia sa al puna nou "dar lasal asa ca nu are nimic merge te tine 1-2 ani :))"
credeti ca o sa ai faca ceva opc-ul?
cand mi-a zis ca ma calca in picioare am sunat la 112 apel de urgenta a venit un echipaj si stiti ce mi-a spus?..." ce urgenta rea ma asta te omorase cineva... vrei sa-ti dam amenda? "
nu am nici o inregistrare dar era foarte multa lume si unul din mecanici era langa noi...
Sa va mai zic ceva... am dus masina miercuri,joi m-am dus sa vad ce au facut la ea si atunci mi sa spus ca trebuie sa platesc macar jumate din suma... am platit jumate si eu atunci am cerut bon factura si deviz cred ca de acolo au inceput toate atunci mi sa dat doar un deviz semnat de o fata de acolo din birou fara stampila azi insa dupa ce ma amenintat iam zis ca o sa ma duc la anpc si mi-a facut toate actele facturi deviz si chitanta si bon fiscal
Buna seara, va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac... am fost la un service auto autorizat sa schimb kit ambreiaj ei m-au sfatuit ca e mai bine sa al iau din dezmembrari (DE LA EI ) ca e original si eu am acceptat cu garantie 6 luni masina nu a fost reparata bine ...(pt.cine stie... se aude rulmentul presiune cand calci ambreiajul) am sunat la ei le-am spus problema si de atunci patronu a inceput sa vorbeasca urat...
Azi am dus masina inapoi in service adevarat era si din vina masini mai avea ceva defect(pompa ambreiaj) am stat 3 ore in curte si nu ma baga nimeni in seama am fost la patron in birou si iam zis ca stau degeaba si ma tot ocolesc angajatii si el a inceput sa ma injure si sa ma ameninte ca ma calca in picioare ca sunt la el in curte si el face legea ce trebuie sa fac in cazul???