avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate raduvalentin04

Activitate raduvalentin04

va multumesc tuturor pentru raspunsurile date,dar totusi care ar fi cel mai sigur post si cel mai stabil?
BUNA ZIUA.
AS AVEA SI EU O INTREBARE.
CARE FACULTATE DIN URMATOARELE DE MAI JOS ESTE MAI BUNA SI DUPA CARE VEI AVEA UN SERVICIU STABIL , BINE PLATIT SI AVANTAJOS:
1-FACULTATEA DE DREPT
2-FACULTATEA DE PSIHOLOGIE
3-ACADEMIA DE POLITIE.
VA ROG SA DATI RASPUNSURI ARGUMENTATIVE.
multumesc foarte mult pentru raspunsuri si voi tine cont de ele.
O zi buna si daca mai aveti niste sfaturi v-as fi recunoscator.O zi buna!!!!!!!!!!!!!!!!
ma scuzati, ca am avut cateva greseli, m-am grabit.
Stapanesc destul de bine limba romana si chiar imi place.
Dar intrebarea mea este care meserie m-ar avantaja mai mult si de pe urma careia voi castiga cat de cat bine si nu voi avea multe batai de cap, dupa parerea dumneavoastra, din cele de mai sus?
Buna......
Sunt in clasa a VII-a si as dori sa ma axez de pe acum pe un anumit job.B-)
Stiu ca sunt prea mic ca sa ma gandesc la viitor,dar vreau sa fiu pregatit:P.
M-am gandit de foarte multe ori ce mi-ar place sa devin, dar nu m-am hotarat foarte bine.
Sunt un copil vorbaret si curios si imi place sa ajut oamenii indiferent de problemele lor.
Asa ca v-as ruga sa va pune-ti in pielea mea pentru doar cate-va minute si sa-mi spune-ti care dintre urmatoarele facultati este cea mai buna si care ma va ajuta cel mai mult pe viitor(Mediile nu ar fi o problema ci doar baniiX-():
1- FACULTATEA DE DREPT
2-FACULTATEA DE PSIHOLOGIE
3-ACADEMIA DE POLITIE
V-as ruga frumos sa-mi spune-ti si cu ce ma va ajuta mai mult in deosebire de celelalte.
Răspuns la discuția Facultatea de drept
multumesc mult pentru raspuns
Buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sunt in clasa a VII-a si ma gandesc intens la ce facultate sa dau..... stiu ca sunt prea tanar si ca mai am timp dar as dori sa ma axez de pe acum pe un anumit domeniuB-)
As dori sa-mi spuneti daca se merita sa fac facultatea de drept si daca voi ajunge
*cineva* dupa terminarea acestei facultati.
Am auzit de la foarte multa lume ca nu voi ajunge cinestie ce si voi avea nevoie de pile si de foarte multi bani pentru a fi avocat dupa terminarea studiilor.:sorry:
si din cauza acestor nevoi m-am cam razgandit putin deoarece nu am mii de euro pentru a plati si nici pile.#-o:(X-(:((
Asa ca v-as ruga sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:
1- Se merita sa fac facultatea de drept?:)
2- Voi ajunge cineva?
3-Este intradevar nevoie de sume foarte mari de bani si pile ca sa ajung avocat?
4-Este greu sa devii avocat?
Pentru orice eventualitate m-am gandit sa urmez si academia de politie, deci ultima intrebare ar fi:
6-Ce credeti ca ar fi mai bine sa urmez: DREPTUL SAU ACADEMIA DE POLITIE?:frantic:
MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU TOATE RASPUNSURILE PE CARE LE VOI PRIMI,SPER EU FOARTE REPEDE:)B-)=D>:justcuz: