avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1285 soluții astăzi
Forum Activitate denisa1983

Activitate denisa1983

Răspuns la discuția cai de atac extraordinare
Multumesc de raspuns, insa eu credeam ca are importanta daca a fost legal sau nu pentru ca in caz ca folosesc o cale de atac extraordinara o pot face invocand faptul ca acest complet nu a fost alcatuit in mod legal !
Buna seara !
Numele meu este Denisa !
Am avut un proces cu Compania la care am lucrat pana in 2013.
Procesul l-am castigat pe fond dar l-am pierdut la Curtea de Apel.
Nu mai am nocio cale de atac ordinara ci doar cele extraordinare.
As fi recunoscatoare daca m-ati putea lamuri in sensul daca se merita sa apelez
la asa ceva si daca am vreo sansa de castig.
La Apel procesul a fost de doua ori repus pe rol pentrul conflict de divergenta intre cei doi judecatori. La prima repunere pe rol s-a prezentat in sala un al treilea judecator. La sedinta de incheiere din ziua respectiva un judecator s-a abtinut (banuiesc ca cel care a venit ultimul). Conform incheierii de sedinta, cu majoritate de voturi si fara cale de atac i s-a respins cererea de abtinere.
Totusi dosarul s-a repus iar pe rol unde la urmatorul termen a venit iar un al treilea judecator (altul decat cel prezent la termenul anterior) care se pare ca a fost impotriva mea (admitand apelul Companiei), decizia finala fiind 2 la 1.
Intrebare este urmatoarea : Este legal ce s-a intamplat ? Adica un judecator care s-a abtinut si i s-a respins cererea de abtinere poate fi inlocuit ulterior de altul ? Nu era obligat acest judecator sa ia o decizie ?
Inca astept motivarea instantei in zilele ce urmeaza insa as dori sa stiu daca este aceasta o incalcare a regulamentului Curtii de Apel ?
Va multumesc anticipat si sper sa i-mi puteti acorda un raspuns !