avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1019 soluții astăzi
Forum Activitate Anitaaaa

Activitate Anitaaaa

si daca face acordul de mediere sunt sanse sa scape?
Sotul meu a fost condamnat la un an de inchisoare de care noi nu am stiut acest lucru deoarece am fost plecati din tara.A fost dat in urmarire internationala pana l-au gasit.L-au tinut arestat 3 zile in anglia apoi a fost eliberat pe cautiune am platit 1000 lire si semnatura,a semnat 10 luni de 3 ori pe saptamana intre 7-8 seara.credeti ca aici are sanse sa i sa puna ????
(4) Masurile preventive sunt:
a) retinerea;
b) controlul judiciar;
c) controlul judiciar pe cautiune;
d) arestul la domiciliu;
e) arestarea preventiva.
Controlul judiciar nu e inainte sa ti se dea o pedeapsa?
El cand a primit mandatul de arestare nu eram in tara eram in UK.Noi nu am stiu despre mandat doar in momentul cand a fost dat prin intepol.A stat arestat acolo in UK 3 zile apoi a fost eliberat prin cautiune:1000 de lire si prin semnatura.Semna de 3 ori pe saptamana(luni,miercuri si vineri intre orele 7-8 seara)A semnat timp de 10 luni si apoi a fost extradat la cererea lui deoarece cei din Romania nu mai veneau dupa ei si el a stat in stres aceste 10 luni credeti ca sunt sanse sa i se puna si astea?
sotul meu a fost condamnat la un an de inchisoare!din asta un an fost o coada de 6 luni!Coada a avut-o pentru lovire si alte violente si l-au prins intre timp baut la volan si fara permis si i-au dat 6 luni...condamnarea finala a fost de un an.El a facut un apel la bucuresti pentru ca s-a impacat cu partile vatamate.Daca sunt si ei prezenti la apel si sustin ca s-au impacat credeti ca sunt sanse sa-l elibereze?El pana acum a executat 5 luni din pedeapsa.va multumesc