avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate mosorflorin

Activitate mosorflorin

Buna seara, saptamana trecuta am cumparat o masina din targul de masini , masina este inscrisa in circulatie , actele sunt valabile pana in 2018,am facut actul de vanzare cumparare cu propietarul am luat certificatul fiscal de la propietar apoi am mers la primarie si am trecuto in baza de date pe numele meu am facut si asigurarea pe numele meu deoarece asigurarea pe vechiul propietar expira pe data de 11-02-2017,propietarul isi vrea sa recupereze numerele.In acelas timp am facut si programare la inmatriculari ( srpciv )
Intrebarea mea este.
Ca sa pot sa-mi iau eu nr pe numele meu mai trebuie sa merg cu autoturismul la RAR pentru indentificare? Deoarece masina este in circulatie .
mosorflorin a scris:

Buna ziua am un baiat care sa nascut talentat adica canta la orga de foarte mic copil, si nu a facut nici o scoala de arta populara , acum are varsta de 20 ani si a inceput sa cante la evenimente , dar din pacate nu poate profesa din cauza. politiei romane, pentru ca venit si ia cerut un atesta . si mi-a spus ca nu poate canta fara acest document. cum am spus mai sus el sa nascut cu acest talent . Va rog ca sa intru in legalitate ce documente trebuie sa poata profesa ?


Buna ziua am un baiat care sa nascut talentat adica canta la orga de foarte mic copil, si nu a facut nici o scoala de arta populara , acum are varsta de 20 ani si a inceput sa cante la evenimente , dar din pacate nu poate profesa din cauza. politiei romane, pentru ca venit si ia cerut un atesta . si mi-a spus ca nu poate canta fara acest documen. cum am spus mai sus el sa nascut cu acest talent . Va rog ca sa intru in legalitate ce documente trebuie sa pota profesa ?
buna ziua sunt muzicant la orga si as vrea sa stiu ca sa profesez muzica mea in baruri in camine culturale ce acte imi trebuie ca sa pot practica acest job. va multumesc.