avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate gigi1974

Activitate gigi1974

Răspuns la discuția conventie notariala investita
MULTUMESC din suflet pentru raspunsuri, dar din pacate ecsista un dar, la instanta de judecata a-m cerut investirea conventiei in forma executorie fapt pentru care a fost investita dar executorul nu a vrut sa execute programul paternal pe motiv ca conventia nu a fost investita decat partial in speta doar plata pensiei alimentare, incalcandumise acest drept, a-m facut plangere penala la politia de domiciliu a copilului meu, raspunsul find ca conventia nu e legala in opinia dansilor nu e recunoscuta in codul penal, Executorul judecatoresc mi-a recomandat o noua actiune in instanta pentru OBLIGATIA DE A FACE.
Astept raspunsul dumneavoastra
cu stima si respect va doresc o zi buna
buna ziua. prin divortul incheiat in fata notarului prin acordul ambelor parti si stabilirea conditiilor de crestere a copilului sa incheiat o conventie notariala in care se stipula domiciliul,pensia de intretinere si programul de vizitare al copilului de catre parinti. Aceasta conventie a fost investita in forma ecxecutorie ,dar una dintre parti nu respecta programul de vizita ne permitand ca copilul sa fie vizitat. va rog a-mi comunica ce pot face in aceste conditi. Va multumesc anticipat.