avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1830 soluții astăzi
Forum Activitate utiliza_tor

Activitate utiliza_tor

Buna ziua,
Am comandat aseara, orele 21, o pereche de ochelari de vedere la un cabinet. am achitat intergal ochelarii cu lentile de protectie pt calculator, dioptrie 0.25.
Din motive personale, vreau sa anulez comanda. Am sunat de dimineata la cabinet, programul lor fiind de la 10 AM. Nu a raspuns nimeni, am tirmis si email, nu a raspuns nimeni, am resunat, mi s-a raspuns la telefon. Le-am spus ca din motive personale, vreau sa se anuleze comanda si sa mi se returneze banii. Mi-a raspuns ca nu se pot returna banii pe lentile. Le-am spus ca nu mi se pare normal, deoarece eu am sunat imediat in urmatoarea zi sa nu se mai efectueze comanda, sa o anuleze. Au zis ca nu se poate deoarece furnizorii au primit aseara comanda si ei lucreaza 24 din 24. Eu personal nu cred ca acele lentile s-au si taiat aseara dupa ramele comandate. Exista vreo cale sa imi returneze totusi banii atat pe rame cat si pe lentile? Repet, nu doresc returnarea produselor si ANULAREA COMENZII, asta este ceea ce am cerut la un interval ft ft scurt de timp. Ce ma sfatuiti sa fac? Cum sa procedez? Multumesc