avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Activitate florina08

Activitate florina08

multumesc frumos .sper ca va raspunde la sms,mail -uri
Buna seara Martonze.Fostul sot niciodata nu va raspunde sms-urilor,mail-urilor etc.el categoric a spus NU pana ce copilul nu va face 18 ani nu va pleca din tara.intrebandu -l dc nu imi acorda semnatura raspunsul a fost ca nu vrea sau ca nu are incredere ca nu ne vom intoarce.eu si copilul avem o situatie destul de buna aici.Eu am un loc de munca la care nu as renunta si in primul rand nu as lua copilul de langa tatal sau (chiar daca comportamentul lui nu este unul demn de un parinte).

buna seara.cum as putea merge sa aplic ptr vize daca eu ma lovesc de refuzul fostului sot?
buna seara utilizator proastasatului,am sa va rog daca se poate sa imi dati mai multe detalii,unde pot depune aceasta cerere,de unde pot lua un formular?va multumesc ptr sfaturi.:)
Buna ziua.Ma numesc Florina si am 38 ani.Am un băietel de 9 ani si sunt divortata de 3 ani.Eu si fostul meu avem custodie comuna ptr băietelul nostru.Mentionez ca băietelul are domiciliul stabil cu mine,tatăl avand program de vizita(pe care nu-l respecta).La vară in vacanta as dori sa plec cu băietelul meu in vizita la sora mea in SUA.Am discutat cu fostul sot si in anii anteriori despre acest subiect.Raspunsul lui este categoric NU,motivul invocat de acesta este faptul ca are teama ca eu voi ramane acolo.Niciodată nu m am gandit la acest lucru.intrebarea mea ptr dvs este:Exista vreo procedura legală prin care pot obtine semnătura tatălui?Va multumesc.