avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Activitate pontiacimproex

Activitate pontiacimproex

In trimestrul 4 depasind plafonul de 1.000.000 euro cifra de afaceri am trecut de la impozit pe venit la impozit pe profit. Cum se procedeaza cu declaratia 101 si bilantul? Se fac doua declaratii 101 si anume pentru perioada in care am fost platitori de impozit pe venit si una pentru perioada in care am fost platitori de impozit pe profit. Si la bilant la fel se fac doua bilanturi, cate unul pentru cate o etapa sau unul singur si care formular pentru impozit pe venit sau pe profit.
PENTRU PLATA CASS LA VENITURILE DIN DIVIDENDE SE DEPUNE DECLARATIE SI UNDE?
In ordonanta care reglementeaza salariatii cu timp partial se spune ca angajotorul plateste cas si cass pana la nivelul salariului minim nu si angajatul. Din 2018 plateste angajatul cu timp partial cas si cass pana la nivelul salariului minim? S-a modificat ordonanta din august?
Daca impozitul pe constructii a fost scos prin codul fiscal mai este necesara depunerea declaratiei 010 la finante si daca da pana cand se depune?
Multumesc.
La un salariat care este pensionat la limita de varsa i se ia in considerare deducerea personala la salariu.