avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate tea_florescu

Activitate tea_florescu

Da, aveti dreptate, am gresit, suma este de 200 de lei.
Problema mea este ca nu inteleg de ce in 5 ani nu am fost atentionata prin extrasul de cont sau printr-o informare anuala asupra soldului acestui comision.
Pentru acest comision trebuie facuta o cerere speciala?
Va multumesc.
Buna ziua, in anul 2010 am constituit un depozit bancar de 10000 lei la o banca din tara. In septembrie 2015 am primit un mail de la banca prin care imi face cunoscut ca datorez bancii suma de 2000 lei reprezentand comisionul de administrare.
Mentionez ca la data constituirii depozitului banca nu practica comision de administrare a contului. Am luat legatura cu banca, crezand ca este vorba de o greseala, dar aceasta mi-a spus ca acest comision a inceput sa fie aplicat din luna iunie 2011 si am fost informata de acest aspect printr-o adresa, fara a avea acordul meu scris.
In anul 2013, 2014 si 2015 am fost la banca si am solicitat cate un extras de cont si unde nu apare nicio referire la soldul acestui comision.
Intrebare: Este cazul sa reclam faptul ca pe parcursul a 5 ani, banca in mod tacit nu a incercat sa ia legatura cu mine pentru a ma informat despre acest sold? Unde sa ma adresez pentru sesizare?