avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Activitate Danna_Pici

Activitate Danna_Pici

Buna seara.Parintii mei insista ca atunci cand au cumparat apartamentul in 2015 le-ar fi dat si contractul de vanzare in original desi noi avem numai duplicat acasa.Eu am citit ca din 2013 nu s-ar mai da si ar ramane in arhiva notarului.Ma insel eu?
Multumesc
Răspuns la discuția Caine care latra la bloc
Da e un caine ..dar asta nu inseamna ca il pot lasa fara apa si mancare ..se pare ca e in functie de cat se iubesc animalele ..multumesc tuturor .o zi buna
Buna ziua,locuiesc la bloc,cainele meu (shitzu) ramane singur in intervalul 8.30-17.00.Sunt posibilitati sa mai latre desi de fiecare data cand am ajuns acasa,uneori mai devreme de ora 17.00 cainele nu latra.Nimeni nu m-a sesizat pana acum de vreo problema cu latratul,numai vecina de deasupra care se pare ca are o problema cu cateii(ea spunand ca lucreaza numai de noapte..).Mai sunt si alti caini ,de exemplu deasupra ei de care s-a mai luat .Se poate sa primesc amenda ?
Buna ziua.Mama mea este nascuta in 19 iulie 1960 ,si are 31 de ani si 7 luni de munca.Cand ar putea iesi la pensie partial anticipat.Va multumesc frumos