avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate apostol_delia2005

Activitate apostol_delia2005

Răspuns la discuția Calcul indice de inflatie
Cunosc site-ul, l-am folosit de foarte multe ori. Problema este ca, de cateva zile, cand vreau sa intru in link-ul "Indicilor preturilor de consum", asa cum spuneati, dl.SimonescuC, da o eroare , ceva de genul 500 eror
Răspuns la discuția Calcul indice de inflatie
Tot pe pagina Institutului de statistica, se puteau consulta Indiciipreturilor de consum, iar acum se deschide o pagina cu eroare. s-a dsicutat despre o taxa de 5 lei. Deci se plateste aceasta taxa, iar ulterior poti consulta paginaile online?
Răspuns la discuția Calcul indice de inflatie
Imi puteti spune si mie de unde se pot obtine indicii de inflatie, pe anumite perioade de timp?
Am si eu o problema si poate ma poate ajuta cineva:
Sunt expert contabil , am efectuat o expertiza contabila judiciara pentru tribunal. Partea din proces care a cerut expertiza si care trebuia sa imi achite diferenta de onorariu a intrat in insolventa. Eu am aflat despre acest lucru abia in luna octombrie si cred ca aceasta a intrat in insolventa de cateva luni. As vrea si eu sa stiu daca mai pot sa imi primesc diferenta de onorariu in situatia in care s-a definitivat tabloul creditorilor. Mai exista posibilitatea sa fac cerere pentru inscriere in masa credala, tinand cont ca nu m-a anuntat nimeni despre intrarea in stare de insolventa. Multumesc