avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate sandra_10

Activitate sandra_10

Răspuns la discuția Hranire porumbei
pai de ce sa ma mut eu ? mai bine ele ca tot sunt la pensie si se plictisesc scotand din sarite vecinii facand pe bunele samaritence cu porumbeii ... parca animalele am fi noi, oamenii :(((

de disconfort vorbesc si eu, pt ca tocmai acest aspect ma deranjeaza, insa nu doresc sa ma cobor la nivelul ei facand alte "gainatzuri"; speram la o lege care sa o puna cu botul pe labe; am observat ca nu se poate cu vorbitul frumos si amiabil (au fost 3 incercari); sunt indignati si alti vecini dar decat scandal prefera sa curete zi de zi; nu doresc sa se puna cu o nebuna, dar nici sa traiesti asa in rahat zi de zi nu e o solutie; destul ca traim intr-o tara oribila, acu ma trezesc si ma mai si culc in rahat :((((
Răspuns la discuția Hranire porumbei
Multumesc de raspunsuri; tocmai asta e problema ca baba nu intelege cat rau provoaca locatarilor de la etajele inferioare si ca zilnic ne trezim cu gainat; politia nu are ce sa-i faca pentru ca nu exista o lege in acest sens si nu poate nici sa o amendeze; ne-au sfatuit sa ne intelegem amiabil; suntem doar in Romania unde nesimtirea este in floare; daca cumva stie cineva si alte cai de a-i veni de hac acestei doamne neintelegatoare, rog sa ma ajute.
va rog sa-mi spuneti daca exista vreo lege pentru cei care hranesc porumbeii;
am o vecina la et 5 care pune boabe in mod constant pe ventilatorul de la aerul conditionat si toate cad pe etajele inferioare, unde se aduna porumbeii si fac o mizerie de nedescris; zilnic pervazele sunt pline de rahat; i-am atras atentia vecinei de vreo 4 ori si nu vrea sa se potoleasca; m-am saturat sa tot ma trezesc in rahat de porumbei mai ales ca nici nu se pot spala cum trebuie si ne strica si tabla

va rog sa-mi spuneti daca exista ceva legal pt a o opri pentru ca ne-au invadat porumbeii si situatia este insuportabila

va multumesc