avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1987 soluții astăzi
Forum Activitate maria47

Activitate maria47

Răspuns la discuția Probleme la angajare
aia fac de 6 luni ,caut peste tot ,iar intre timp facturile vin ca si la cei sanatosi,am incercat si la o firma care angajeaza persoane cu dizabilitati ,nu mi a reusit pt ca nu am certificat de handicap>deci in concluzie ,stau cam asa:sunt prea sanatoasa sa primesc pensie de boala,dar prea bolnava sa pot munci, multumesc pentru raspunsuri ,o zi linistita
Răspuns la discuția Probleme la angajare
Nu ,doar ca majoritatea firmelor asa lucreza,3 schimburi,numai astazi am fost refuzata de 2 ori .....credeti ma ca am incercat deja orice ,si doar disperarea m a facut sa intreb ce pot face......mi am epuizat posibilitatile..
Răspuns la discuția Probleme la angajare
Da,am fost de nenumarate ori ,asa am ajuns sa nu mai stiu ce sa fac....la fiecare firma exista un medic de medicina muncii care nu mi permite sa lucrez schimbul 3
Buna ziua,sunt Maria si am 47 de ani ,vaduva de 14 ani cu 2 copii,as dori sa mi dati un sfat :de doi ani sufar de cardiopatie ischemica,angina pectorala de efort ,insuficienta venoasa si tensiune arteriala ,lucru care ma impiedica sami gasesc de lucru deoarece nu ma angajeaza nimeni intr o fabrica unde sunt 3 schimburi.Am de asemenea si coxartroza bilaterala care ma impiedica si sa stau in picioare.In acest caz eu din ce ar trebui sa traiesc sau ce as putea sa fac sa pot sa mi castig existenta?Sunt disperata ,am datorii ,si nu mi doresc decat un loc de munca.Multumesc