avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1174 soluții astăzi
Forum Activitate buli83

Activitate buli83

Domnu avocat , eu eram in Peco , alimentam . pasageru din dreapta se afla in masina ! si sunt sigur ca masina politiei nu avea radar , a fost un control de rutina , va reamintesc sa intamplat noaptea in jurul orei 2-3 ! nu vi se pare abuz ? , era corect sa se procedeze altcumva zic eu , ma puteau prinde la volan
de acord cu dumneavoastra , dar eu eram in peco masina oprita (alimentam ) , puteam sa o las acolo. am fost legitimat cand eram jos din masina .
domnu avocat , intradevar am consumat bauturi alcoolice (nu foarte mult ) , nu inteleg dece nu mi sa scris in procesul verbal acolemia data de etilotest , masina nu avea radar si ce dovada poate sa aiba sa mi stabileasca viteza , asta sa intamplat azi dimineata pe la ora 3 ! in masina nu eram singur ,
buna ziua , mi sa retinut permisu de conducere , eram stationat in Peco , mi sa spus ca am circulat cu o viteza de 109 km , am suflat in etilotest , nici macar nu mi sa aratat daca mia iesit alcolemie sau nu , am fost dus la spital , am refuzat sa mi sa recolteze probe biologice .... sunt foarte speriat pe procesu verbal scrie ca am ciurculat cu o viteza de 109 km , si am refuzat sa mi se recolteze probe , si ca sa intocmit dosar penal . ce ma sfatuiti sa fac ! nu am avut nici o data probleme sau amenzi de circulatie ! :((