avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate agarbiceanu2

Activitate agarbiceanu2

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti care este procedura legala si cine este responsabil de modalitatea prin care poate fi ridicata o rulota ce stationeaza de cateva saptamani pe locul meu de parcare platit
Proprietarul rulotei se cunoaste, politia locala tergiverseaza ( tot felul de pretexte puerile, desi a fost solicitata de mai multe ori), politia rutiera spune ca e treaba politiei locale etc
Multumesc
Discuție Calcul pensie
Buna ziua
Sunt militar si urmeaza sa ma pensionez.Va adresez rugamintea sa-mi spuneti daca si cand pot beneficia de regularizare prin adaos pensie civila, avand in vedere ca am avut timp de 6 ani un contact de colaborare pt care s-a platit contributia la pensie
Multumesc

Răspuns la discuția spor castigat in instanta
Multumesc mult pt promtitudine si amabilitate
Răspuns la discuția spor castigat in instanta
Da.in sectorul bugetar , hotararea definitiva in urma cu 3 saptamani
Răspuns la discuția spor castigat in instanta
Multumesc pt raspuns
Cum se acorda sumele restante ?(esalonat in 5 ani ?)
In urma cu aprox 2 saptamani , am obtinut in instanta, prin hotarare defintiva plata retroactiva a unui spor de specialitate
As dori sa stiu in cat timp angajatorul este obligat sa puna in executare hotararea judecatoreasca si modalitatea de plata a sumelor retroactive
In cazul in care angajatorul refuza punerea in executare , ce demers legal trebuie facut in continuare?
Multumesc