avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Activitate kumotoharu

Activitate kumotoharu

Buna seara. As dori sa stiu cum as putea achita contributiile sociale pentru CASS, CAS si somaj si unde ar trebui sa le platesc pe fiecare dintre ele, tinand cont de faptul ca nu am venit. Care sunt procedurile necesare de urmat? Multumesc frumos!
Imi este totul foarte clar acum. Va multumesc foarte mult!
Multumesc frumos pentru raspuns. As mai avea totusi o nelamurire, prin "copii ale paginilor din registrul electronic care cuprind inscrierile referitoare la persoana sa si/sau un document care sa ateste activitatea desfasurata de acesta, durata activitatii, salariul, vechimea in munca, in meserie si in specialitate" se intelege fisa fiscala? Multumesc.
Buna ziua. Mie mi-a expirat contractul de munca, iar superiorul meu ma obliga sa semnez niste acte - decizia de incetare si actul de incetare. Imi puteti spune care sunt actele care trebuie cerute angajatorului in cazul acesta? Stiam ca trebuie semnata doar decizia de incetare si fisa de lichidare, dupa achitarea ultimului salariu si ar trebui sa primesc adeverinta de vechime in munca (fisa fiscala). Va multumesc anticipat. :)