avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate AdrianMe

Activitate AdrianMe

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati... Am cumparat o masina cu numere ,, toll ,, (parca asa ii spuneau la nr provizorii de Germania pe o luna).. Am scos 3 randuri de numere rosii si acum urmeaza sa o inmatriculez definitiv, am rezolvat cu toate actele,mai am doar timbrul de mediu de platit si nu stiu daca sa o fac sau nu pentru ca am auzit ca o sa am probleme la inmatriculare din urmatoarea cauza :

In actele de germania, pe brief mare figureaza 2 proprietari : germanul si romanul de la care am luat eu masina si pe cel mic doar romanul.. Si la sfatul lui am facut un contract de v-c intre mine si primul proprietar ( adica germanul ) si la notar o declaratie data de mine prin care declar cum ca :,,l-am delegat pe roman sa imi aduca masina din Germania ,, . Mentionez ca pana acum nu am avut probleme,adica cele trei seturi de nr rosii au fost scoase pe numele meu ( fara probleme ) , fisa de inmatriculare a fost vizata ( din nou fara probleme )..mai trebuie doar timbrul platit .

Vreau sa stiu daca masina poate fi inmatriculata in conditiile acestea pentru a platii timbrul si a rezolva odata ....

ps: am auzit cum ca mi-ar trebui fiscalul romanului ( ceea ce eu nu o sa vad in viata mea... ) Sper doar sa nu fie asa

Multumesc anticipat !