avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate babyshark20

Activitate babyshark20

sa imi iau un avocat bun sau ar fi inutil?
Salutare, nu stiu daca e cineva patit dar merita sa intreb> sa va explic ... am fost prins la volan baut 0,17 alcolemie si mi sa luat permisul pt 3 luni. tot in aceeasi seara a iesit zmeul din mine si dupa cateva ore dupa ce am ramas fara permis m-am urcat din nou la volan si ce sa vedeti m-a oprit politia.de data asta aveam 0,57 alcolemia si normal am fost dus la recoltarea de sange..sunt doua infractiuni in aceeasi seara doar ca la a doua infractiune nu aveam nici permis si alcolemia erea mult mai mare.analizele de sange inca nu au venit dar din ce stiu se dubleaza.mi sa facut dosar penal ...intrebarea mea e ce pot sa patesc...sunt resemnat ca o sa raman fara permis pe o perioada ffff lunga.ce sanse am sa nu fac puscarie... nu sunt recidivist nu am avut niciodata probleme cu leagea.in seara aceea inconstientul de mine nu a realizat ca legile sunt legi si atunci cand bei...tarziu pt regrete acum ... nu judecati aiurea pt ca oricui i se poate intampla. ms frumos celor care imi ofera un raspuns.

Editat de moderator simonette12-incercati sa nu mai folositi functia de citare in mod nejustificat