avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate andreeaziman

Activitate andreeaziman

Discuție Uscatorie bloc
Buna ziua.Am si eu o intrebare:Se mai poate cumpara uscatoria unui bloc?Fratele meu a cumparat acum 2 ani o uscatorie de bloc.toti locatari au fost de acord si au semnat,dar problema este ca avocata lui ii tot spune ca nu i sa aprobat cumpararea uscatoriei pentru simplu fapt ca judecatorul ii tot spune ca trebuie sa fie cumparata prin asociatie de locatari.tin sa precizez ca la noi in oras nu mai sunt asociati de locatari.ce se poate face in acest sens?
buna ziua.am si eu o problema legata de maltratarea copiilor la gradinita.am un baietel de 4 ani,anul acesta este al doilea an de cand e la aceeasi gradinita.anul trecut a avut alta educatoare(nefiind titulara pe post)toate au fost bune si frumoase,nu am avut nici un fel de probleme,copii mergeau cu drag la gradinita.toate problemele au inceput de vreo 2 luni.intr o zi copilul meu a venit acasa si a zis ca se ne jucam de a gradinita.zis si facut.la un moment dat copilul a luat un bat si a inceput sa dea cu el si sa urle.bineinteles ca l am intrebat de unde a vazut el asa ceva,pt ca acasa nu avea de unde sa vada, si mi a zis ca la gradinita doamna educatoare le da cu batul in cap la copii rai.dupa ceva timp mi a mai zis mai multe mamici despre treaba asta legata de bat.dupa vreo 3 saptamanii copilul a venit acasa si mi a zis ca doamna la descaltat si ca l a tinut descult(gradinita fiind la parterul unui bloc)ca sa nu mai bata cu picioarele ca o doare capul.dupa vrea saptamana tot mai multe mamici incep sa se planga ca copii lor nu mai vor sa mearga la gradinita.dupa cateva zile doamna educatoare si inca o educatoare sau batut in incita gradinitei.sa facut 5 cereri la inspectoratul scolar si nimeni nu au luat nici o masura.acuma de 2 zile copilul meu a venit de la gradinita si mi a zis ca la tras de ureche doamna educatoare.acum intrebarea mea este:ce alte solutii se mai pot face in afara de a face reclamatie la inspectorat si directoarea gradinitei?m am gandit sa merg sa ii atrag atentia educatoarei dar a fost o mamica si ia spus si acuma l a lut in ochii rai pe copilul dansei.va rog sa ma ajutati