avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1037 soluții astăzi
Forum Activitate miki7014

Activitate miki7014

Si eu sunt in aceeasi situatie. Pe ce considerente s-a luat aceasta decizie " de anulare a studiilor " deoarece examenele le-am dat cu aceiasi profesori, programa era echivalenta cu cea de la "studii de lunga durata", exigenta si pretentiile profesorilor la disciplina fiecaruia era aceeasi?
Parintii nostri au facut eforturi maxime pentru a ne tine in orasele universitare. Multi dintre noi am urmat 3 ani pentru ca nu ne permiteam sa stam pe banii parintilor pana la adanci batraneti. Acum ne trezim ca acele eforturi au fost "exact" degeaba pentru ca un timpit de bani gata a considerat ca asa e bine.
Sunt absolventa de colegiu la zi cu media 9,46, am o cariera de 26 de ani in spate cu o experienta vasta in domeniul in care am terminat si vine un tanar cu o facultate terminata la o scoala generala si imi flutura fluturasul cu 1000 de lei in plus ca are "studii superioare de lunga durata" dar profesional - habar nu are. Unde este samburele de adevar si dreptate in toata treaba asta?????
Trebuie corectate aceste greseli daca vrem sa indreptam ceva in tara asta minunata.
Sunt absolventa a Colegiului de Arhitectura peisagera din cadrul Universitatii Agronomice Iasi si profesez in acest domeniu din 1995.In prezent nu am nicio sansa de promvare deoarece nu am studii de lunga durata, desi la societatea la care sunt rezolv mult mai multe probleme decat unii ingineri. Ma pot inscrie la master pentru a-mi completa studiile. Daca da la ce profil?