avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1367 soluții astăzi
Forum Activitate BobocAlina

Activitate BobocAlina

Răspuns la discuția Cerere recunoastere paternitate
Spuneti-mi va rog daca eu refuz testul adn si nu vreau acest copil pot fi abligat sa fac testul mai ales ca nu sunt in tara lor si nu sunt cetatean al germaniei.Va multumesc.
Buna, am primit o scrisoare de la germania de la primarie unde mi se cere sa recunosc paternitatea fata de copil.Daca nu vreau sa recunosc acest copil vrau sa stiu la ce consecinte ma pot astepta.Ce raspuns ar trebuie sa scriu primariei germane. Va multumesc.
Răspuns la discuția Paternitate
Chiar daca ei nu sunt inscris el na recunoscut copilul cum e posibil instanta sai ceara sa se prezinte la o persoana necunoscuta care nu se afla la ei in tara lor la moment.De ce trebuie sa suporte cheltuieli barbatul pe drum s.a
Si daca el nu doreste sa se prezinte ca nu vrea care pot fi consecintele
Răspuns la discuția Paternitate
Dar dupa parerea DVS poate sal impuna sa se prezinte in germania daca el nu vrea ca nu recunoaste opilul.
Răspuns la discuția Paternitate
Daca el nu recunoaste copilul si nu vrea sa plece in Germania poate sal impuna statul german sa se prezinte in istanta.Si daca nul recunoaste dor testul adn va dovedi.sau prin alta cale.
Discuție Paternitate
Buna,fratele meu a fost in Germania si dupa o perioada s-a intors si a fost anuntat ca va fi tatic.
El nu recunoaste copilul, e posibil ca statul sa-i impuna sa achite pensia alimentara ?
Ea are 3 copii si al 4-lea spune ca e al lui .