avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 373 soluții astăzi
Forum Activitate maria_liliana1967

Activitate maria_liliana1967

Am inteles. Va multumesc frumos!
Va multumesc pentru raspuns! Insa, acelasi lucru se transmite si de la Inspectoratul Scolar: nu se platesc orele suplimentare pentru suplinirea colegilor aflati in concediu medical pentru ca nu da voie Curtea de Conturi, decat din a cincea zi. In acest caz ce este de facut? Ce trebuie sa facem noi, profesorii, care am suplinit aceste ore si am primit acest raspuns si bineinteles ca nu am fost platiti? Directorii accepta fara sa comenteze atat ,,indicatiile" primite de la ISJ, cat si cele primite de la Curtea de Conturi.
Buna ziua! Am fost informati de conducerea scolii ca, in urma controlului CF, se interzice plata cu ora profesorilor care efectueaza orele colegilor aflati in concediu medical. Mentionez ca aceste ore sunt suplinite de profesori in orele lor libere si nu se suprapun peste orele obligatorii din orarul zilnic al acestora. Ni s-a spus ca orele se pot plati doar din a sasea zi din concediul medical al colegului bolnav. Va rog sa-mi spuneti pe ce lege se bazeaza aceasta explicatie. Va multumesc!