avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1106 soluții astăzi
Forum Activitate Gabrielbarna97

Activitate Gabrielbarna97

buna,terenul era amenajat cu un gard ca pentru un loc de casa langa un alt teren pe care sunt case dar in partea alaturata sunt terenuri care se incadreaza toate pe o parcela am cumparato aproximativ din 2007 si am doar cotract vanzare cumparare cu doi martori,iar acum ca am platit impozit ca pentru un teren intravilan anual,si am vrut ca acest an sa il intabulez si sa fac o casa,si mi sa spus ca terenul meu trebuie cu 6 metri in parte stanga #-o asta insemnand pod poarta de fier si ce am pe pacela sa fie facute de pomana,si pe mijlocul parcelei ar veni un gard daca terenul meu il intabulez si vecinul care are si el un teren alaturi logic ca nu ii convine.... parcela totala pe care e terenul meu e de 2000 mp2 aproximativ,as vrea sa stiu ce despagubiri se pot da,daca as putea sa iau un avocat sa imi intoarca suma care am dato pe impozitul anual degeaba....vreau un ajutor daca ma rog
va multumesc pentru ajutor o zi placuta
cu un act emis de politia romana care precizeaza ca declara ca a venit de buna voie si nesilita dusa cu forta de nimeni si a venit de buna voie si declar pe propria raspundere ca pot sa o intretin/ingriji ce cerecetari penale mi se pot duce ?
Daca unul dintre parinti ar fi de acord cu relatia dintre mine si prietena mea aceasta se poate numi influentarea unei minore? si ce pedeapsa sau ce mi se poate intampla daca o iau ?
Dar parinti ei se comporta destul de rau cu ea o injoseste si am o relatie cu aceasta de 6 luni si ea e de acord cu aceasta mutare...
Buna ziua,am 19 ani si prietena mea face 15 ani luna aceasta daca vine la mine fara acordul parintilor ce imi poate face politia in privinta aceasta?