avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Activitate georgehc

Activitate georgehc

Răspuns la discuția Cod CAEN
Va multumesc. Stiu de existenta acestui cod, eu am si 9001. Intr-adevar, daca este sa gandim si sa interpretam acest articol, tot ce vine in achizitionarea unor accesorii necesare instrumentistilor - ele vor avea ca scop final actul artistic. Ca sa fiu mai explicit...un muzician de exemplu, dintr o orchestra, sa zicem, de la vioara, are nevoie, anual de anumite consumabile din care amintesc: corzi, sacaz, arcus, par de arcus, solutie intretinere, barbie....etc. Exact asta imi si propun: sa achizitionez eu aceste consumabile necesare instrumentistilor din orchestre, prin SEAP.Ideea e ca nu am gasit decat codul specific CAEN pentru achizitionare instrumente muzicale dar nu si pentru accesorii. Multumesc inca o data.
Discuție Cod CAEN
Buna ziua,
Infiintez un SRL prin care imi voi propune achizitionarea de consumabile si accesorii necesare in institutiile de spectacole ( prin SEAP). Ma puteti ajuta, ce cod CAEN trebuie folosit ? Multumesc.
Multumesc. Adunarile generale au avut loc (si) in anii precedenti, va mai fi una saptamana viitoare in care eu voi incerca revocarea liderului. Problema e ca multi dintre membrii sindicatului il sustin pe acesta, cu care, impreuna au diverse "combinatii". Intre 2009 si 2013 sindicatul nu apare inregistrat la Finante si banuiesc anumite interese , de grup, intre lider si (unii)membri de sindicat. Iar iesirea mea din sindicat va garanta perpetuarea acestor lucruri.

PS: Am descoperit un amanunt extrem de interesant la Finante. Exista acelasi sindicat, cu aceeasi denumire, cu 2 CUI-uri , unul vechi, preluat de la fosta conducere, si altul nou, obtinut in urma reprezentativitatii. este posibil asa ceva ???
Multumesc pentru raspuns si ptr promptitudine. Asta am vazut in Legea Dialogului Social, la statut nu avem acces ! Sindicatul acesta a devenit un act de represiune asupra propriilor membri, nimeni nu da socoteala pentru nimic.
Fac parte dintr-un sindicat al carui presedinte a fost ales in toamna anului 2009. de atunci si pana acum, in calitate de lider, niciodata, presedintele sau comisia de cenzori nu a depus nici un raport financiar, dare de seama sau bilant, de nici un fel. Nu s-a vorbit niciodata despre cum sunt folositi banii nostri. Plus ca sindicatul nu apare in evidenta Finantelor in perioada 2010-2013. INtrebarea mea este: Comisia de cenzori sau liderul de sindicat, are obligativitatea , cel putin anuala, de sustinere a unei dari de seama privind activitatile financiare ? Multumesc anticipat !