avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate andreibanu1985

Activitate andreibanu1985

multumesc pentru raspunsuri
problema este alta ca eu satu in germania de un an au fost si ei aici si inca mai acte aici mama si copilu sa intors in tara sa faca rost de niste acte pentru alocatie la copil si de atunci sa sucit ea am asta este povestea in mare multumesc pentru raspunsuri

buna ziua am o intrebare daca sotia a plecat cu copilu de la domiciliu care il am si eu si sa dus la bunici fara sa stiu eu,ulterior sa aud casi schimba domiciliu la o adresa del lui varsa tot cu copil in varta de 1si10 luni.precizez ca nu ma anuta ca vre sa se mute cu copilu.ce se poate face in cazu asta .momentan nu sutem divortati va urma asta
Răspuns la discuția copil minor
precizez ca mama mai are de stat 2 luni acasa e in prenatal
Răspuns la discuția copil minor
eu aici lucru de 1 an.am facut toate demersurile pentru copil la alocatie si tot ce trebe sa fim legali aci .asa trebuia sa fie sa.sa stam aici.ea a mers in tara sa faca niste acte pentru alocatie de atunci ea nu mai vrea sa vina.si revin copilu si sotia are domiciliu unde il am si eu.si ia sa luat si a plecat de acolo la bunicasa fara sa stiu eu recen am aflat.
Răspuns la discuția copil minor
daca merg sa divortez si sa cer custodia copilui credeti ca am sanse
Răspuns la discuția copil minor
in septembrie face 2 anisori
Discuție copil minor
vreau sa aduc copilu minor in germania precizez ca mama si copilu au stat 6 luni au acte aici si a mers acasa si acum nu mai vrea sa vina.credeti ca am sanse sa aduc copilu aici fara divort