avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 943 soluții astăzi
Forum Activitate Arnej123

Activitate Arnej123

Buna ziua..in 2012 am fost liberat sub control judiciar cu masura obligatii de a nu parasi tara pentru o perioada de 30 de zile..dupa aceea procurorul nu a mai prelungit afland asta de la ofiterul unde semnam..dupa ceva timp am plecat din tara..intorcandu-ma dupa un an..cu avionul bilet dus/intors..cand am venit in tara nu am avut probleme..cand sa ies..nu m-a mai lasat politia de frontiera.tin sa amintesc ca dosarul e la parchet(urmarire penala banuiesc,ca nu e inchis)..masura nu a mai fost prelungita..dar eu sunt in baza de date cu interdictie...politia de frontiera m-a informat ca ar trebui sa am o foaie..
ce ar trebui sa fac?sa scot ultima incheiere de sedinta cand am fost pus pe liber..unde trebuie sa ma duc?la parchet..la tribunal?..
Buna ziua..ma numesc alexandru..in anul 2012 luna aprilie am fost arestat pentru niste prostioare..m-am liberat in octombrie 2012 fiind pus sub control judiciar pentru 30 de zile..procurorul nu a mai prelungit..afland asta cand am mers sa semnez..am plecat din tara cu masina..m-am intors in tara cu avionul cumparandu-mi bilet dus/intors..iar la intoarcere din romania in italia..am fost oprit de politia de frontiera cu motivul ca am interdictia de a nu parasi tara..am ramas masca oarecum..dar nu m-au lasat sa trec..si mi-au zis ceva de o foaie sa o am tot timpul la mine..iar acum sunt intr-o dilema..cine ma poate ajuta sa inteleg ce as putea face ca sa nu mai am probleme..tin sa amintesc ca din noiembrie 2012 nu a mai fost prelungita masura de catre procuror(de atunci a ramas ca a in tren)..si m-am trezit cu supriza asta..multumesc..tin sa amintesc ca nu sunt condamnat(rechizitoriu)...