avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 320 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters391262

Activitate ContSters391262

tocmai ca eu nu am avut o relatie profesionala deloc buna cu actualii patroni si de aceea vreau sa stiu cu ce acte in afara de acea adeverinta pot sa dovedesc ca am realizat veniturile pentru ca in momentul in care eu voi pleca clar dansii nu vor dori sa ma ajute in niciun fel. sa iau ceva de pe la directia fiscala sau cum sa procedez de unde sa iau acea adeverinta?
o intrebare as mai avea: cum voi putea sa-mi demonstrez veniturile adica prin ce act daca eu nu voi avea contract de munca activ in momentul nasterii deci clar nu voi putea aduce acele adeverinte completate de angajator, nu voi avea nici concediu pre sau postnatal si ce am mai vazut ca ar fi nevoie la dosar ?
nu am avut niciun fel de intrerupere din data de 23 aprilie si inca lucrez deci cele 12 luni ar fi.
Buna seara am o nelamurire: eu lucrez cu contract de munca pe perioada nedeterminata din data de 23 aprilie 2015 tocmai am aflat ca sunt insarcinata insa eu vroiam de ceva timp sa renunt la locul de munca si sa stau o perioada acasa . Daca eu mi-as da acum demisia as putea beneficia de indemnizatie avand in vedere ca am deja 13 luni de munca si ca voi naste in luna februarie?