avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 463 soluții astăzi
Forum Activitate Irina_

Activitate Irina_

Ce nr de înregistrare să pun? Eu sunt persoana fizica, el e PFA.
Multumesc anticipat!
Buna ziua,
In luna august am făcut un contract de vânzare cumpărare. Până astăzi nu am semnat recepția deși ne-am mutat din sept.
Dezvoltatorul refuza sa ne dea cartea tehnica, proiectele, garanții, istoric, alte acte.
Cum as putea sa îl fac să ne dea aceste acte ce sunt proprietatea noastră acum?
Un model de cerere de acte as avea nevoie.
Mulțumesc anticipat!
Irina M
Buna ziua,
Dacă aveam de plătit o sulta iar cel căruia trebuia să îi plătim, a murit, se prescrie după 10 ani, sau plătim moștenitorilor?
Multumesc anticipat!
Irina
Este o cerere tip sau merg acolo si imi spun dansii cum sa depun cererea si declaratia?
Multumesc!
Buna ziua,

Nu am depus aceasta cerere.
Ma voi duce la Agentia Pentru Plati si Inspectie Sociala a Municipiului Bucuresti ( APISMB ) la relatii cu publicul sa ma invete cum sa fac sa depun aceasta cerere si declaratie.
Dar daca am primit acea scrisoare de executare silita este vre-o problema?

Multumesc frumos pentru raspuns!
Irina
Buna ziua,

Am o datorie la ANAF de 900 RON din drepturi necuvenite (din indemnizatia crestere copil primita in plus-anul 2013 )-desi eu am depus atunci dosarul de insertie in munca la timp.
Mentionez faptul ca deja am fost informata in 11/2015 ca s-a inceput executarea silita dar nu am poprire pe cont inca.
Acum sunt insarcinata si nu stiu ce sa fac.Mai primesc noua indemnizatie crestere copil in Oct 2016-?Trebuie sa platesc neaparat? Si daca platesc unde trebuie sa fac dovada?
Parca era si o lege cu amnistia fiscala dar nu am mai gasit.

Multumesc frumos!
Irina