avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate asocvellashabitat

Activitate asocvellashabitat

Răspuns la discuția GDPR asociatii proprietari
Conventia pt folosirea datelor personale trebuie semnata? Pt folosirea in cartea de imobil?
Refacerea Statutului si Regulamentului implica date persoanlae de la propr, fara de care nu se poate. Ce fac in ac situatie? Trebuie sa-i conving sa semnam o conventie de folosire a datelor personale?
Indraznesc sa va rog: aveti o astfel de conventie?
Răspuns la discuția GDPR asociatii proprietari
Am inteles.
Multumesc f mult
Conventia trebuie semnata? Pt folosirea in cartea de imobil?
Refacerea Statutului si Regulamentului implica date persoanlae de la propr, fara de care nu se poate. Ce fac in ac situatie? Trebuie sa-i conving sa semnam o conventie de folosire a datelor personale?
Indraznesc sa va rog: aveti o astfel de conventie?
Răspuns la discuția GDPR asociatii proprietari
Multumesc f mult !
Ca sa vad daca am inteles:
-liste fara nume proprietar
-pot afisa numele aparatament, telefon, email
-cartea de imobil se completeaza cu toate datele celor ce locuiesc in bloc (nume, prenume, CI,.) Profit de bunavointa si mai intreb:
Trebuie sa semnez o conventie cu fiecare persoana din bloc (membru familie, chirias,...) pt a-i putea folosi datele personale in cartea de imobil?
Răspuns la discuția GDPR asociatii proprietari
Multumesc f mult !
Ca sa vad daca am inteles:
-liste fara nume proprietar
-pot afisa numele aparatament, telefon, email
-cartea de imobil se completeaza cu toate datele celor ce locuiesc in bloc (nume, prenume, CI,.) Profit de bunavointa si mai intreb:
]Trebuie sa semnez o conventie cu fiecare persoana din bloc (membru familie, chirias,...) pt a-i putea folosi datele personale in cartea de imobil?
Listele de intretinere pot sa cuprinda numele/prenumele proprieterilor de apartamente din blocul respectiv?
Legea ma obliga sa afisez lista cu persoanele din conducerea asociatiei de proprietari nume, aparatament, telefon, email; este corect?
Cartea de imobil ce contine nume/prenume, date buletin,.. mai este legala?