avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1038 soluții astăzi
Forum Activitate BADEA_79

Activitate BADEA_79

Răspuns la discuția dupa facultate somaj?
Buna seara
da,dupa ce ti-ai sustinut examenul de licenta te poti duce sa te ia in evidenta lor,max 60 de zile daca nu-ti gasesti un loc de munca.
ai nevoie de adeverinta de la facultate ca esti absolvent,de la administratia fiscala ca nu ai venitur,copie Bi si certif de nastere.
era 6 luni perioada de somaj,acum au mai marit-o cu inca 3 luni si e in jur de 300 ron pe luna,nu stiu sigur,suna la ei si intereseaza-te exact
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
buna,azi m-am inscris la BB,si erau inscrisi la ora 13.30, 53 de persoane,inclusiv cu mine. Bafta la invatat, ne vedem la Sibiu....=D>
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
Da ,ar fi si asta,dar nu cred ca pot fi chiar asa dobitoci,dupa ce ne trimite pana la Sibiu...,in fine ,dar incearca sa te uiti si pe grilele de la INM,sunt pe situl institutului, nu strica,iti faci o ideie,dar noi speram ca va fi ok, asa ca invatam cu spor...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
scuze, ai avut si foaia matricola ?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
te rog spune-mi daca poti ai depus si cazierul fiscal,ca am vazut pe site ca nu e trecut,ai avut diploma sau adeverinta,ca eu nu reusesc sa le prind la tel.tot la Bucuresti urmeaza sa ma inscriu.
Bafta la examen si poate ne intalnim mai multi sa mergem impreuna...o zi buna sa ai
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
buna dimineata,cred ca va fi o nebunie totala,cu cazarea...in periada respectiva,la Sibiu,cred ca vor primi un comision gras de la hotelieri cei de la barou,insist daca stie cineva unde mai pot gasi sintezele Dragomir si Palita,cei din Bucuresti,poate vorbim sa mergem impreuna,cine vrea...o zi buna va doresc si bafta la invatat...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
buna ziua,cum stati cu invatatul? am o intrebare la cine are ideie,pt. dosarul de inscriere din februarie nu mai e nevoie si de cazierul fiscal,sau au omis ei sa-l treaca?
unde as putea sa mai gasesc sintezele de Dragomir si Palita,pe net nu am reusit si nici in oras
bafta la invatat,sper sa ne vedem la Sibiu
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
neenah a scris:

Eu vreau sa-mi depun dosarul la baroul Constanta ! Stie cineva de unde se obtine certificatul privind starea de sanatate si cel de evaluare psihiatrica ???? era de datoria baroului sa faca precizari .....dar.......:( Multumes anticipat!!!:)

Buna dimineata si La Multi Ani! tuturor,ma intereseaza si pe mine de unde se obtine faimoasa adeverinta medicala,psihiatrica,dar pt.Bucuresti,daca are cineva idee...Bafta la invatat si ne vedem la Sibiu,poate reusim sa ne intalnim si mergem in gasca...:D... o zi buna,va doresc