avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1384 soluții astăzi
Forum Activitate cocafin

Activitate cocafin

Buna ziua.Sunt nou pe aici, sper ca procedez bine.M-am mutat de curand la casa,si se pare ca placerea de a locui la casa a devenit un cosmar, deoarece: am un vecin , la oras ,care are toaleta la aprox.1 m fata de gardul meu si 30 cm fata de gardul care da la starda. Acesti vecini, nu tigani(in caz de se gandea cineva),sunt 9 suflete in acea curte, 4barbati-3femei si 2 copii, dintre care unul mic, o casa cu 2 camere si dependinte, nu au wc in casa , numai acesta dinspre strada,care pute, pute ff tare, exista canalizare pe strada,nu este conectat la canalizare,are crapaturi in soclul wc prin care ii iese rahatelul,sunt sobolani f mari,copii se joaca exact pe langa acel focar de infectii la strada....credeti-ma nu sunt genul care sa dau in cap omului, m-am dus si i-am explicat, o data omeneste, o data cu amenintari si inca o data cu amenintari, deja de 3 ori, ca ma voi duce la organele abilitate, ca plangeri, ca dat in judecata, il doare la basca ...., in cele 3 dati m-am oferit sa-i racordez la scurgere moca, moca fratilor, eu wc, bazin, tevi, materiele, meserias, apa de la mine din curte sa nu consume el...ghiciti? a refuzat....in toate cele 3 dati; consider ca nu mai am cum sa o rezolv omeneste cu asemenea specimene , daca stie cineva, cadrul legislativ la care pot fi incadrati, lege-articol-nr ,sau un model de plangere, la ce organe ale statului trebuiesc depuse,dar sa incercam fara aberatii ... cu dat foc , cu inundat wc, drojdie etc. Eu din cate stiu,orice toaleta aflata la oras,trebuie sa fie obligatoriu conectata la scurgere si apa curenta, trebuie sa aiba o anume distanta fata de gardul vecinilor, strada ,etc. Pt. mine,familia mea,#-o este o problema fff mare, daca ma poate ajuta cineva...multumesc.X-(#-o , scuze daca nu am postat unde trebuie...