avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Activitate Setrarufelicia

Activitate Setrarufelicia

Buna ziua!Am fost executata silit pt un credit de nevoi personale,cu poprire pe salariu.Din cauza unor probleme grave de sanatate nu am mai putut sa lucrez,dar mi-au pus in continuare poprire pe tot ce imi intra in cont.Acum sunt pensionata medical,definitiv fara drept de munca si cu handicap de gradul 2.Cum pot sa aflu daca mi s-a suspendat executarea silita?Va multumesc!
Buna ziua.In urma cu 5 ani am divorțat de fostul sot,in urma caruia am ramas sa-mi cresc singura 2 copii minori,deoarece fostul sot nu s-a interesar deloc de ei.L-am dat in judecata dupa un an pt pensia alimentara.A inceput sa-mi plateasca o luna da si doua nu si din urma nimic..Dupa 3 ani de la divort m-am inbolnavit si fiind operata pe creier nu am mai putut munci,si ne mai putant sa cresc singura cei doi copii,am hotarat sa-i reincredintez lui copilul cel mare in varsta de 14 ani..Bineinteles el nu a vrut sa-l primeasca la el..Cu hotarare judecatoreasca s-a rezolvat intr-un final.Pe fetita care a ramas la mn,nu vrea vrea sa o primeasca la el in vacanta,sau sa o auda macar la tel..De curand pe baiatul care este la el l-a dat afara din casa si l-a trimis la munca sa se intretina singur.Nu vrea sa-i mai dea de mancare sau sa-i cumpere haine.Deci pot spune ca i-a abandonat pe amandoi..Cum as putea sa procedez in aceasta situatie? Si cum as putea sa-mi recuperez banii pt pensia alimentara din urma?Adica pana in momentul in care i-am incredintat un copil..In acest moment noi nu mai locuim in acelasi Județ..Va multumesc..