avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1934 soluții astăzi
Forum Activitate stefi1258

Activitate stefi1258

Secret de serviciu m-am referit la persoana care a dat informațiile.
Nu știu în ce calitate a transmis informațiile.
De aceea vreau să știu dacă pot să fac ceva mai departe având în vedere că nu am fost de acord cu divulgarea datelor personale.

Cornel Vasile a scris:

Faptul ca lucrati intr-o instituție publica nu constituie secret de serviciu.

Persoana care a furnizat informații în ce calitate le-a dat sau persoana care a solicitat informații in ce calitate le- solicitat?

S-a a aflat de faptul că m-am înscris înainte de concurs. Dar și după concurs s-au trimis informații.
Precizez că am dovezi că s-au dat informații. Lucru și la ora actuală tot într-o instituție publică, iar informațiile de serviciu sunt secrete conform contractului de muncă.
Bună ziua,
Am am fost în luna iunie la un concurs la o instituție publică și am aflat astăzi faptul că din acea instituție s-a sunat la actualul loc de muncă spunându-le că m-am înscris la concurs. Precizez că listele de concurs au fost publicate cu numărul de înregistrare al dosarului, deci fără nume.
De asemenea, acea persoană care a transmis informația a spus la instituția unde lucrez acum, informații false din proba de interviu.
Aș dori să știu ce pot să fac mai departe, având în vedere că mi-a fost afectată imaginea la actualul loc de muncă.
Mulțumesc.
Răspuns la discuția Funcție publică
Mulțumesc
Răspuns la discuția Funcție publică
Pentru conducerea autovehicului sub influența băuturilor alcoolice.
Am o întrebare dacă ai o condamnare cu suspendare poți să mai deți o funcție publică