avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1862 soluții astăzi
Forum Activitate pirrvu

Activitate pirrvu

Răspuns la discuția Anularea dosarului de divort
dar noi nu mai stam impreuna de 6 ani si fiecare dintre noi avem o alta relatie...mi sa spus ca daca nasc dupa ce se pronunta divortul copilul nascut ulterior va pastra numele meu dinaintea casatoriei si ca adevaratul tata il poate recunoaste pentru ai face certificatul de nastere
as avea rugamintea daca ma puteti ajuta la problema mea.fostul sot a inaintat anul trecut cerere de desfacerea a casatoriei dupa 6 ani in care fiecare avem o noua viata individual.mentionez ca este vb un divort de acord comun ne-a amanat aproape un an in octombrie timp in care noi mentionand faptul ca vrem sa terminam cat mai repede eu urmand sa nasc....intr-un final am ajus la concluzia sa divortam la notar durata fiind mai scurta dar aici ne-am lovit de problema ca dosarul figureaza ca suspendat si nu anulat:i sa spus fostului sot sa faca o cerere de inchidere a dosarului.imi puteti da mai multe amanunte ce ar fi de facut in cazul acesta,de exemplu ce acte ne trebuie si cat timp dureaza procedura pentru a ni se elibera o hartie precum dosarul a fost inchis/anulat pentru a putea continua pe calea notarului pentru desfacerea casatoriei.va rog sa ma indrumati cu ceea ce am de facut,eu urmand sa nasc peste 1 luna jumate deci timpul ma preseaza:((:((