avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1508 soluții astăzi
Forum Activitate FlorinDatcu

Activitate FlorinDatcu

Răspuns la discuția Condamnat nevinovat
Buna ziua.Fapta este din 28.03.2013,eu stiindu-ma nevinovat nu am dat importanta.Am gresit alegand un avocat slab.Nu mai stiu ce sa fac sunt pierdut.Se mai poate cere detectorul la curtea de apel?
Răspuns la discuția Condamnat nevinovat
Buna ziua,sper ca la apel judecatorul sa vrea sa reaudiem martorii...mincinosi.M-am interesat si la CEDO,dar trebuie sa consumi toate caile de atac posibile.Eu in noaptea respectiva era la serviciu fara forme legale de munca,acest lucru mi-a agravat situatia deoarece mi-a fost imposibil sa demonstrez ca am muncit in acea noapte.Exista lucruri evidente ca eu nu am participat la infractiune.....dar politia a bagat bete in roate schimband declaratiile martorilor pe care ia constrans.Va multumesc.Cu stima Florin.
Buna ziua.Am fost condamnat la 4 ani cu executare nevinovat,fara sa cunosc persoanele implicate in dosar,doar pentru ca ma uraste atat de tare cel care zice ca l am batut.Dosarul a fost manipulat de catre colegii dansului de la sectie.Am facut apel si se va judeca pe data de 27.09.2016.Ce mai pot face pentru am-i demonstra nevinovatia?cu stima.