avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra285

Activitate alexandra285

Buna ziua,

acum doua saptamani, copilul meu a avut un accident la gradinita prin care si-a pierdut un dinte din fata datorita neatentiei educatoarei, le pot cere sa-mi plateasca costul stomatologului?
Răspuns la discuția pensie alimentara copil
de vazut il vede o data la cateva luni .....numai ca pana la intalnirea cu copilul nu se intereseaza de el.....
Răspuns la discuția pensie alimentara copil
tata se numeste acela care contribuie la cresterea si educatia copilului .......nu acela care este doar cu numele ....
Răspuns la discuția pensie alimentara copil
cum fac dovada veniturilor lui? el lucreaza in anglia....trebuie sa cer prin ambasada?
Răspuns la discuția pensie alimentara copil
Este singurul copil in intretinere, as dori sa stiu carei instante sa ma adresez si mentionez ca el nu a anuntat primaria sect in care locuieste copilul ca va fi plecat la munca in strainatate.
multumesc
Buna ziua,vreau sa va intreb...daca tatal copilului lucreaza in Anglia si are un salariu net de 1200 lire(zice el), cat ar trebui sa-i revina copilului si ce trebuie sa fac in acest sens.Mentionez ca are program de vizita de 2 ori pe luna iar el nu vine deoarece lucreaza acolo, as putea sa- i fac plangere sa nu mai aiba drept de vizita?