avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate fantomescu

Activitate fantomescu

intrebarea mea est : daca ma duc la RAR apare sechestru? si cand ma duc sa schimb numerele apare sechestru?
Am facut adresa impreuna cu un avocat si am le am trimiso executorilor unde am atasat actele doveditoare de cumparare si au spus ca nu pot sa ridice sechestru si ca trebuie ordin judecatoresc
Buna ziua fostul propietar a primit instiintarea pe data de 25.08.2016... iar eu am cumparat masina pe data de 18.08.2016 fiscalul tot pe 18.08.2016 iar eu am inscris masina la financiar pe data de 23.08.2016..ideea e ca pana fac actele masinii pe numele meu talon carte..daca ma opreste politia iar masina este data sub sechestru pe numele fostului propietar(din data de 25.08.2016) iar eu am fiscalul cu data de 18.08.2016 si contractul de vanzare cumparare tot pe 18.08.2016 poate politia sa-mi opreasca masina la ei?
Eu am fiscalul in care scrie ca nu are datorii..ideea e ca pana inmatriculez masina pe numele meu daca ma opreste politia si eu am fiscalul lui si fiscalul meu sa nu imi puna sechestru...nu aveam cum sa.l ajut ...daca era sechestrul pus dinainte nu avea cum sa scoata masina de la financiar
Vanzatorul este prieten.DA Am certificatul fiscal (18.08.2016) pe 23.08.2016 am fost si am trecut masina la mine la finante .Sechestrul este pe numele lui din data de 25.08.2016
Am vrut sa va spun ca in momentul in care masina am cumparat.o nu era pusa sub sechestru pe 18.08 si pe 25.08 a fost pusa sub sechestru pe numele fostului propietar.
pe 25 a primit propietaru instiintare ca masina ar fi sub sechestru ...incepand cu data de 25 si eu am cumparat`o pe 18.08
Buna seara..am cumparat o masina pe data de 18.08 ..contractu de vanzare cumparare a fost facut pe 18.08 masina am scos`o de la financiar pe 18.08 si trecuta la mine la financiar pe 23.08....urmand ca aseasta masina sa fie trecuta sub sechestru pe data de 25.08.Ce este de facut?