avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate maddysialex

Activitate maddysialex

Buna ziua. Am si eu o rugaminte la voi daca stiti. Acum 1 an tatal meu a primit o instiintare acasa precum faptul ca se incepe procedura de executare silita. In urma cercetarii pe la executor a rezultat in contractul de creditare din posesia executorului ca tata ar fi girat pe cineva care isi luase credit de la institutie financiara care in momentul de fata este inchisa. A facut contestatie la executarea silita si in urma cercetarilor a rezultat ca in dosarul de creditare a fost un fals si toate documentele au fost false, a castigat procesul. Firma respectiva a facut recurs de vreo doua ori dar de fiecare data tatal meu a castigat recursul facut. Ideea este ca la ultimul proces castigat de tatal meu unde a avut loc decizia finala s-a decis ca institutia respectiva sa ii plateasca tatalui meu cheltuieli de judecata in valoare de 3100 de lei. Desi a cheltuit pana in momentul deciziei finale suma de 2500 de euro, sincer nu ar vrea sa piarda suma care i-a fost aprobata. Problema este ca i s-a comunicat faptul ca pentru a recupera suma respectiva ar trebui sa faca o cerere de restituire a cheltuielilor de judecata catre institutie, dar nu stim cum sa o faca. Am cautat pe internet si nu gasesc nici un model. Daca aveti placerea si stiti cum se realizeaza cererea respectiva va implor sa ma ajutati . Va multumesc frumos si imi cer mii de scuze de roman