avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate FlorinVlad7

Activitate FlorinVlad7

Daca voi declara ca nu stiam ca e minor si nu stiam ca nu poseda permis de conducere? Ajutati-ma va rog sunt disperat!! Ce se poate intampla?
Si ce ma sfatuiti sa fac? Doar nu o sa primesc pedeapsa cu executare pentru assa ceva? Daca o sa spun la procuror ca nu am stiut ca nu are permis de conducere si ca ea mi-a spus ca are ce se poate intampla?
Ma sfatuiti sa imi iau un avocat? Ce pot pati in cel mai grav caz posibil? Am auzit alte cazuri asemanatoare care au scapat cu amenda penala sau chiar amenda administrativa!!Va rog mult sa imi spuneti cum sa procedez?
Buna ziua, va rog foarte mult sa ma ajutati!!
Am lasat pe cineva sa imi conduca masina cu mine in dreapta stiind ca nu are permis si e minor avand varsta de 16 ani, era noaptea la ora 4 si nu credeam ca e cineva pe drum, dar din pacate ne-a oprit politia,minorul s-a speriat si eu am declarat ca l-am lasat doar pe o raza de 500 de metrii findca eu am spus ca sunt obosit...Va rog sa imi spuneti ce se poate intampla si dupa cat timp voi primii citatie....Daca la procuror voi declara ca nu am stiut ca nu are permis se poate intampla ceva?Sau ce sa fac?