avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1762 soluții astăzi
Forum Activitate cassper2001

Activitate cassper2001

Discuție Abuz, agresiune
Buna seara , in urma cu 2 zile am fost la un club in oras si am avut un conflict cu o persoana majora . Am iesit din club si la 50-60 de metrii ne am impins de 2-3 ori si am plecat , cand m am intors cei de la paza m au impins si mi au spus ca nu mai am voie sa intru . Nu am vrut sa plec din fata clubului pana nu venea prietenul meu ca sa plecam amandoi acasa . Cand au vazut ca nu plec unul dintre ei mi a dat 2 palme si m a luat de haine si m a aruncat pe jos , in mijlocul strazii (in fata masinii de politie care nu au reactionat ) si cand am cazut mi am rupt piciorul . Sunt minor , si am depus cu mama mea plangere impotriva barbatului de la securitate . Intrebarea este , avea voie sa ma agreseze in halul acesta ne facand nimic ? Si cand au sarit toti din club cu gura pe el ca nu am facut nimic si tot pe mine ma bate m a scuipat si mi a zis sa i iau de acolo . Stiu ca au dreptul sa te ia cu forta dar nu in situatia asta . si m au batut si in afara clubului . Sa merg mai departe in tribunal ?
Salut , pun intrebarea in numele unui prieten. deci o sa vorbesc in locul lui . Am fost chemat de un baiat sa ma bat cu el , m-a amenintat si mai multe chestii . la bataie eu i-am dat un singur pumn si trebuie sa ii reaseze pometele din ce am inteles. Si apoi se duce acasa . ieri s-a intamplat tot . daca scoate certificat medico legal , cat ar trebuii sa platesc si in cat timp?? Mama baiatului nu o sa depuna plangere la politie . Va multumesc