avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1935 soluții astăzi
Forum Activitate Trandafir91

Activitate Trandafir91

Da dar dosarul se afla inca la politie pana primesc raspuns de la statul Spaniol si asta dureaza de cateva luni aveti idee cam cat dureza asta. Sunt capapil de vreo anulare a permisului
pot face ceva pentru urgentarea solutionari dosarului si la ce as putea sa ma astept
eu anterior am avut un dosar penal la care pe 07.04.2016 am primit dispunerea SCOATEREA DE SUB URMARIRE PENALA doar atat nimic legat de vreo suspendare
dar eu am fost instiintat in scris abia in 22.05.2016 ca suspenarea incepe pe 09.04.2016. am depus toate hartiile primite la dosar si nu inteleg dece dureaza atat de mult am facut si cerere de urgentare si cerere de restituire permis pe durata procesului si nimic
in data de 09.04.2016 mi sa intocmit dosar penal pentru conducere cu permisul suspendat de atunci nu stiu absolut nimic,singura informatia care mi sa dat de la politie este ,ca asteapta raspunsul din Spania la verificarea actelor pentru ca masina e inmatriculata in Spania. la ce sa ma astept ce pot sa fac pentru a se merge mai repede