avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate oandrei43

Activitate oandrei43

Salut,recent un tip mi-a spart 3 geamuri de la masină,luneta și un geam mai mic plus 3 portiere care sunt îndoite si câteva zgârieturi,,tipul era sub inflienta băuturilor alcoolice,și a început să se ia la ceartă cu un verișor,verișorul meu a intrat în mașină,iar agresorul a venit cu o bâtă și a început să imi lovească mașina de mai multe ori,eu eram la volan în mementul precedent.Eu nu am avut nici un amestec/problemă sau discutie cu cel care mi-a distrus mașina și nici nu-l cunoșteam,poliția i-a întocmit dosar penal agresorului pentru distrugere,iar prejudiciul stabilit de catre poltie este de 4000 lei pentru a-mi repara mașină.Am 3 martori care au asistat la distrugere.Poliția mi-a sugerat să vin cu facturile pentru a avea dovadă ce sumă am scosdin buzunar pentru a reparat masina ,acum mașina este în servis și trebuie să o scot peste 3-4 zile,dar nu am bani să plătesc reparațiile pe moment!Polițistul care mi-a luat declarația mi-a zis să vin cu facturile de la reparați,iar pentru al da în judecată am nevoie de un a avocat bun și nu am bani să-l plătesc și nici timp de pierdut prin tribunal.Am 19 ani,iar tipul care mi-a distrust mașina are intre 30-35 și este patronul barului unde mașian mi-a fost distrusă,iar mașina nu este un ieftină,a costat 2350 euro și o am de aproape 10 luni,iar reparațiile mă costă în jumate din prețul ei,doarece cele 3 portiere trebuie schimbate+vobsite.Nu știu ce să fac,părinții nu a bani pentru a al în judecată sau să-mi repar mașina,aș dorii o soluție.