avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Activitate LecaIuliana

Activitate LecaIuliana

Răspuns la discuția Dezbatere mostenire
Multumesc pt raspuns. Mai am o intrebare: poate mama sa vanda unuia dintre frati fara celalalt, la notar? Si se pot face actele pe bunul imobil fara al doilea frate? Eu intreb in numele celui de al 2 lea frate care ar ramane fara nimic dc mama cu celalalt frate ar face actele in lipsa lui.Mutumesc mult pt informații.
Răspuns la discuția Dezbatere mostenire
Multumesc pt raspuns. Mai am o intrebare: poate mama sa vanda unuia dintre frati fara celalalt, la notar? Si se pot face actele pe bunul imobil fara al doilea frate? Eu intreb in numele celui de al 2 lea frate care ar ramane fara nimic dc mama cu celalalt frate ar face actele in lipsa lui.Mutumesc mult pt informații.
Buna ziua! Se poate face dezbaterea mostenirii daca unul din mostenitori nu este de acord? Mentionez ca sunt 2 frati si mama in viata. Tatal decedat. Multumesc frumos!
Buna ziua! Eu sunt in CCC si doresc sa merg la serviciu mai devreme de finalizarea acestuia pentru a beneficia de stimulentul de insertie. Copilul meu implineste doi ani pe 16 feb 2017 iar eu doresc sa incep munca in noiembrie 2016. Am sunat la firma si mi au spus ca nu ma vor primi mai devreme de 16 feb 2017 ( cand se implinesc 2 ani) pentru ca fata care mi tine locul a fost angajata pe o perioada determinata de doi ani si nu o pot da afara mai devreme. Astfel, eu pierd stimulentul de insertie care se acorda numai dc ma intorc cu 60 de zile mai devreme. Are angajatorul dreptul legal de a mi refuza intoarcerea la munca mai devreme de doi ani? Si dc nu are acest drept, ce pot sa fac?