avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate pascarumanole

Activitate pascarumanole

Buna ziua.Pentru a recupera arenda soacrei mele de la o societate agricola din 2017 ce pasi trebuie urmati?
Buna ziua.Soacra mea in etate de 92 de ani impreuna cu socrul meu care este decedat au avut peste 10 ha de teren(cam 15 ha).Dupa revolutie exista o lege(nu cunosc nr de legi sau decrete)care te punea in posesia doar pana la 10 ha.Aceasta diferenta peste 10ha mai poate sa fie pusa in posesie,soacra mea?Daca da,ce trebuie facut.Ma poate ajuta cineva?Va multumesc.O zi buna.
Discuție Informare
Am lucrat in Italia 11 ani.Am documente I.N.P.S. despre activitatea mea.Ce si cum pot beneficia de pensie din Italia cumulat cu anii din Romania.Deocamdata am varsta de 62 de ani.Va multumesc.O zi buna.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Te intrebi la un momentdat;ca lucreaza mii de oameni pentru acest robot?Dar,cine plateste acest personal???Vezi istoricul Facebook USA Menlo Park,Hacker Way,CA94025.
Singura solutie este sa-ti faci alt cont.Ca sa actionezi in justitie,este inutil.Faci plangere penala.Nu se rezolva.Cum sa te judeci cu un robot.Facebook este un robot.
Răspuns la discuția Ce trebuie sa fac?
Buna ziua.Ceea ce imi sugerati dumneavoastra sa fac;a facut Casa Judeteana de Pensii Vaslui arondata domiciliului meu.Am copie dupa adresa lor trimisa catre "Directia Provinciala din Terni Italia".Ultima data cand am luat legatura cu"Compartimentul Pensii Internationale" mi-sa raspuns ca inca nu sa primit deocamdata nimic asupra dosarului meu.Peste cateva zile se face un an de zile de cand astept acest rezultat.Domnule Av.Niculescu;este posibil sa nu primesc nimic?Va multumesc.O zi buna.
Buna seara.Sunt nascut pe 23 martie 1958.La aceasta varsta nu ma mai angajeaza nimeni.Pe 26 martie 2018 am decis sa ma pensionez.Am depus dosarul de pensionare anticipata partiala compus din 26 de ani,8 luni ,25 de zile lucrat in Romania si 11 ani si 7 luni lucrati in Italia(estratto contto INPS Italia).In 5 iunie 2018 am primit decizia de respingere pentru pensia anticipata partiala pe motiv ca nu sa primit raspunsul din Italia.Nici la aceasta ora nu am primit nimic.Va multumesc.