avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Activitate Gogiu Marius

Activitate Gogiu Marius

Răspuns la discuția Contestatie la executare
Va multumesc!
Răspuns la discuția Contestatie la executare
O ultima întrebare mai am! Exista un termen maxim in care se poate face aceasta contestație din momentul in care a fost data sentința definitiva?
Răspuns la discuția Contestatie la executare
O ultima întrebare mai am! Exista un termen maxim in care se poate face aceasta contestație din momentul in care a fost data sentința definitiva?
Răspuns la discuția Contestatie la executare
Nu poate sa o semneze, sa o trimită prin posta si sa se ocupe avocatul de restul?
Răspuns la discuția Contestatie la executare
Dar contestația in anulare se face separat pentru fiecare inculpat sau se poate face la comun pentru toți? Prietenul meu inca nu s a predat pentru ca este plecat in Statele Unite ale Americii cu un an inainte ca decizia sa rămână definitiva.
Buna ziua!
Am un prieten care a fost condamnat definitiv la 4 ani de închisoare cu executare. Completul de judecători de la curtea de apel a fost format din aceiași judecători care acum 6 ani, in cursul urmăririi penale au prelungit mandatele de arestare ale celorlalți inculpați. Prietenul meu nu a fost in arest preventiv dar ceilalți da. Am auzit ca exista un articol de lege care stipulează ca nu pot da sentința definitiva aceiași judecători care au menținut arestarea preventivă. Va rog sa mi spune ti daca este asa si daca poate face contestație la sentința pentru a rejudeca recursul.
Va multumesc!