avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Activitate Liviu.

Activitate Liviu.

Buna ziua , Ma numesc liviu , acum 3 luni am avut un accident cu o femeie in varsta de 72 ani la o trecere de pietoni , eu mergeam pe banda 2 si pe banda 1 era parcata o dubita mare exact la 1 m de trecerea de pietoni , afara ploua foarte tare deplasandu-ma pe banda 2 in masina cu nevasta si cu copilu meu de 1 an , fiind atent in fata nu am observat femeia care se angajat sa transverseze strada iesind de pe o alee exact de langa trecere am agat-o cu oglinda drepta moment in care am si franat si cand am coborat jos din masina era jos femeia , sa lovit la cap a facut un hematom si si-a mai rupt si vreo 3 coaste , eu am dus-o la spital , si a 2 zi m-am intalnit cu copilu victimei , l-am rugat cu bani a zis ca nu vrea si pana la urma i-am dat 300 ron , la 2 zile ne intalnim ai mai dau 700 ron si la 2 zile ma suna el sa ne intalnim si imi zice k are nevoie de bani si i-am zis k nu am , monent in care sa suparat cand i-am zis k nu mai am ai dau si de atunci nu am vorbit cu el decat o singura data la o luna jumatate sa vad ce mai face victima , si am vorbit si cu politistu care se ocupa de caz si mia zis ca a stat 20 de zile in spital si si-a prelungit la dosar cu nevoi ingrijiri medicale , si eu astept nu stiu ce hartie sa vina de la procuror acasa asa mia zis politistu , mentionez ca eu circul cu dovada , ce mi se poate intampla ? Permisul mi se va anula ? Am inteles ca ar vrea bani de la firma de asigurari . Va multumesc . Multa stima