avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1050 soluții astăzi
Forum Activitate MihaiStanescu1

Activitate MihaiStanescu1

Neata.
Am si eu o problema care ma apasa foarte tare pe suflet.

Avem un apartament cu 3 camere si am avut niste probleme cu intretinerea.
Am fost in judecata si am rezolvat totul, decizia a fost ca noi sa platim 25 de milioane si cheltuielile de judecata.

Intre timp soacra mea a gasit un "Avocat" printr-o prietena.
Acest "Avocat" ne-a spus ca putem sa redeschidem procesul deoarece soacra nu vroia sa plateasca acesti bani.

Problema vine de aici, soacra a platit in total 25 de milioane pentru acesti avocati dar toate facturile au fost facute pe o firma de IMOBILIARE.
Am cautat aceasta firma si pe net si din cate m-am interesat codul caen al acestei firme se ocupa decat de afaceri imobiliare.

Acesti avocati ne-au spus sa nu mai platim la intretinere nimic pentru ca in urma procesului o sa se taie totul. Procesul a durat UN AN DE ZILE si noi am incercat sa il cautam pe net dar nu lam gasit. (Pe site-ul ala unde se arata toate procesele).

Avocatii ne-au spus ca acest proces este unu PENAL, si mai mult au adaugat ca nu se cheama nici o terta la judecata fiindca nu este nevoie. Practic ne-a spus ca noi nu trebuie sa facem nimic si ca procesul se rezolva "IN SPATELE SCENELOR".

In momentul de fata suntem in ceata totala, nu stim mai exact daca sa castigat sau nu procesul. Ei ne-au spus ca ar fii gata dar ca trebuie sa mai primim o hartie prin posta si ca Administratorul o sa trebuiasca sa ne plateasca o suma de 10 mii de euro, ceruta de soacra mea in proces.

Problema este ca nu stiu sigur daca ar trebuii sa am incredere in acesti oameni, cum pot sa imi dau seama daca ei chiar sunt avocati. Tot ce neau oferit mai exact a fost un nume pe care lam gasit in lista avocatilor respinsi, iar ulterior dupa ce am semnalizat asta a aprut pe o lista de avocati intr-un site dubios.

Am impresia ca suntem jucati pe degete de niste ESCROCI deoarece mai nou se pune problema de VINDEREA APARTAMENTULUI. SI MAI MULT aceasta persoana insista ca apartamentul se poate vinde chiar si FARA SEMNATURA UNUIA DINTRE PROPRIETARI (Mentionez ca sunt 3 PROPRIETARI).


Cum poti sa iti dai seama daca o persoana chiar este AVOCAT si nu este un ESCROC. Nu exista o legitimatie sau o CHITANTA SPECIALA ? Si mai exact avocatul merge platit si prin alte FIRME ?


VA ROG DIN TOT SUFLETUL MEU SA MA LAMURITI SI PE MINE, SUNT DISPERAT..... AM CAUTAT PE INTERNET DAR NU AM GASIT NIMIC IN LEGATURA CU ASTA....DE UNDE IMI DAU SEAMA DACA ACEA PERSOANA ESTE AVOCAT SAU NU.

CUM se poate deschide un proces fara sa primesti nici o instiintare in cutia postala ?
:sorry::sorry::sorry::sorry::frantic::frantic::frantic::frantic: