avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea Morosanu

Activitate Andreea Morosanu

La bunicul meu...deoarece casa mamei mele si a tatalui meu sunt in constructii.. Eu acum locuiesc in caras severin la ei si vreau sa merg cu copilul la bunicul meu in Piatra neamt! Imi este frica sa raman in casa cu ei avand in vedere ca vreau sa ma despart! Va rog din suflet sa ma sfatuiti cum sa incep .el ma ameninta ca suna la politie si ma da la parasirea domiciliului conjugal si la parasirea copilului! Am mesaje cum el imi spune sa merg in austria...va multumesc mult
Multumesc de raspuns! Ce conditii ar trebui sa indeplinesc ca sa pot avea copilul? Baietelul este f atasat de mine de tata nu deoarece nu ia dat atentie de loc,din potriva tipa la el si il certa mereu! Nici el nu are casa nici eu,am locuit cu socrii! Este un om violent sub influenta bauturilor alcolice,am dovezi! Va multumesc ! Cum trebuie sa procedez?!
Va rog din suflet sa ma ajutati.. Sunt casatorita de 5 ani si am un baietel de aproape 5 anisori! Am decis sa ma despart de sotul meu deoarece este violent verbal si fizic si are si probleme cu alcoolul! Eu am locuit impreuna cu el in casa socrilor mei , unde am si domiciliul! El ma amenintat de f multe ori ca imi va lua copilasul daca il las si multe altele! Acum am venit in austria la munca si baietelul a ramas la soacra mea! El ma ameninta din Germania (acolo lucreaza ) ca ma va da la parasirea domiciliului conjugal ...eu am contract de munca aici! Sunt foarte disperata va rog spunetimi cum sa fac sa fie bine! Nu vreau sami pierd puiul! Va multumesc din suflet